Cze
Oferta wakacyjna Ala ma kota

Wakacje w Warszawie wcale nie muszą być nudne. W przedszkolach Ala ma kota od ponad 10 lat organizujemy letnie atrakcje dla dzieci, które spędzają w Warszawie choć część wakacji. W zależności od Państwa potrzeb proponujemy opiekę tygodniową lub na pojedyncze dni.
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku  2,5-5 lat do wspólnej zabawy: „Poznajemy Polskę”.

Co robimy:

• wspólnie stworzymy mapę atrakcji historycznych i turystycznych naszego kraju
  • ustalimy kto je „pyry” na obiad, czy ulubioną potrawą Ślązaków są kluski śląskie i czym różni się bryndza od oscypka, wspólnie przyrządzimy Piszinger i Rogale marcińskie
  • nauczymy dzieci tańczyć krakowiaka i zbójnickiego, wysłuchamy hejnału mariackiego
  • obejrzymy tradycyjne stroje ludowe i nauczymy się kliku słów po kaszubsku
  • będziemy rysować węglem, zbadamy kryształy soli z Wieliczki i bursztyny znad morza
  • podczas poobiedniej sjesty będziemy poznawać Baśnie i Legendy z całej Polski

Dodatkowo nasza anglojęzyczna kadra będzie uczyć dzieci języka angielskiego. Stworzymy z dziećmi „mini rozmówki”, czyli podręczny słownik języka angielskiego przydatny w każdej dalekiej i bliskiej podróży.

Dodatkowe informacje o naszej ofercie wakacyjnej uzyskacie Państwo u Dyrektora wybranej placówki Przedszkola Ala ma kota. Dane adresowe znajdują się w zakładce KONTAKT na naszej stronie internetowej (na dole obok mapy).

Zapraszamy,
Zespół Ala ma kota

***

Holidays in Warsaw do not have to be boring. For over 10 years Ala ma kota preschools have been preparing many atractions for children who spend at least some part of holidays in Warsaw.

Depending on your needs we offer child care services during chosen weeks or days.

All children aged 2,5 – 5 year-old are invited. We are going to play together and GET TO KNOW POLAND.

We start on June 26

This summer children are invited to „travel” around Poland.

We are going to:

*create together a map of historical and tourist attractions in Poland,
*find out who eats „pyry” for dinner, or favourite Silesian „kluski śląskie”, what is the difference between „bryndza” and „oscypki”, together we will prepare „Piszinger” and „rogale marcińskie”
*teach children Polish national dance „krakowiak” and „zbójnicki”, we will also listen to „Hejnał Mariacki” (bugle call play form Cracov)
*look at traditional Polish folk costumes, we will also learn a few Kashubian words
*draw with charcoal, we will explore salt crystals from Wieliczka and amber form the seaside
*learn about Polish fairy tales and legends.

Moreover, our English teachers are going to teach English everyday. We will create a dictionary, useful during holiday travels.
If you need any further information about our offer, plese contact the director of a chosen AMK preschool. Here you can find the telephone number and e-mail address.

See you in Ala ma kota