Kwi
Konferencja: „Autyzm – jak zrozumieć i jak pomóc?”

Fundacja Ala ma kota oraz Urząd Dzielnicy Ursynów zorganizowali Konferencję na temat problemów dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi.PLAN KONFERENCJI:
Panel I: Wczesna interwencja, diagnoza i wspomaganie rozwoju dziecka.
Panel II: Wieloaspektowe formy pomocy terapeutycznej w edukacji dziecka.
Panel III: Promowanie systemowych działań o charakterze edukacyjno-terapeutycznym dla placówek oświatowych oraz wsparcie na kolejnych szczeblach edukacyjnych dziecka.

DLA KOGO: dla nauczycieli, terapeutów, psychologów, pedagogów, logopedów, studentów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką edukacji i terapii dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi.
CEL: chcemy dzielić się naszymi doświadczeniami w zakresie kompleksowego podejścia do terapii dzieci z autyzmem i pokonywać społeczne stereotypy, a przede wszystkim zapraszamy do dyskusji i wspólnej refleksji opartej na wiedzy.
Udział w Konferencji był bezpłatny.

Dziękujemy wszystkim, których spotkaliśmy na naszej konferencji. To było dobre spotkanie, życzliwych, mądrych i otwartych na sprawy autyzmu ludzi. Mamy nadzieję, że wiedza i doświadczenie, którym się  podzieliliśmy zaowocują w Państwa pracy. Wierzymy, że po tej konferencji ludzie z autyzmem będą lepiej rozumiani.

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.

Małgorzata Świerkula, psycholog kliniczny, pedagog, terapeuta, dyrektor ds. integracji w Fundacji Ala ma kota

konfa

W konferencji wzięło udział ponad 120 wychowawców, terapeutów, pedagogów i nauczycieli.