Kwi
Eksperymenty, część druga: Ocean w butelce

Powiedz mi – a zapomnę, pokaż – a zapamiętam, pozwól mi działać – zrozumiem!” Konfucjusz

Dzieci mają naturalną ciekawość tego, co je otacza. Najlepszym sposobem na jej rozwijanie są zabawy badawcze i eksperymenty.

To podstawa wielokierunkowego rozwoju dziecka. Rozwija umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo-skutkowego, porównywania i rozszerza horyzonty myślowe. Eksperymenty dają dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki. Z pewnością wiedza i umiejętności zdobywane we wczesnym dzieciństwie staną się inspiracją do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji.

W Ala ma kota dzieci chętnie eksperymentują. Oto przygotowany przez naszą Kadrę film – inspiracja – do eksperymentowania.

Część druga:

Część pierwsza: