Dzieci potrafią udzielić pierwszej pomocy

W kwietniu w Ala ma kota w Wawrze dzieci uczyły się udzielać pierwszej pomocy.

Pewnie każdy oglądał wiele materiałów telewizyjnych z udziałem wielkich bohaterów – dzieci – które udzielały pierwszej pomocy. Najczęściej przybierała ona formę telefonu do odpowiednich służb, kiedy mama czy tata zasłabli. Ci mali bohaterowie dzielnie ratowali życie tych, których kochają.

Dzieci z Ala ma kota wiedzą pod jaki numer należy w takich sytuacjach zadzwonić. Idziemy jeszcze o krok dalej i uczymy podstawowych czynności ratujących życie. Chodzi o pokazanie dzieciom, że takie sytuacje mogą się zdarzyć. Kiedy sobie o nich opowiadamy, to zwiększamy szanse, że w stresie będą wiedziały jak pomóc. W ten sposób podnosimy też poczucie bezpieczeństwa dzieci i poczucie własnej wartości.

Dziękujemy zaangażowanym instruktorom z PRMED za zajęcia dedykowane przedszkolakom. Wiemy, że to bardzo ważne, aby dzieci wiedziały co robić w trudnych sytuacjach, jak nie stracić głowy i pomagać tym, którzy tego potrzebują.