Paź
Dynia symbolem jesieni

Symbolem ostatniego tygodnia października w Ala ma kota była dynia.

Ktoś może powiedzieć, że dynia symbolizuje święto jeszcze słabo zakorzenione w naszej tradycji, że nie ma potrzeby się nim w Polsce zajmować. Rzeczywiście najhuczniej Halloween jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. To dlaczego w Ala ma kota dynia stała się symbolem jesieni?

– Bo to kolejna możliwość do rozmowy o zwyczajach krajów, w których językiem urzędowym jest język angielski. Oczywiście rozmawiamy o tych zwyczajach po angielsku.

– Bo to dobra okazja do posmakowania dyniowych potraw. Wiadomo, że dynie są zdrowe, a nam zależy na tym, by dzieci nabywały zdrowe nawyki żywieniowe.

– Bo to możliwość poszerzenia wiedzy ogólnej o przyrodzie: jak uprawia się dynię, gdzie najczęściej, jak bardzo jest związana z jesienią.

Podsumowaniem tego dyniowego tematu przewodniego był Bal Jesieni.