Lut
Projekt Flat Traveler

Nasze przedszkola dołączyły do międzynarodowego projektu FLAT TRAVELER. To jeszcze jeden sposób na poznawanie świata, kultur, państw, miast i narodów bez wychodzenia z domu.

Pierwszym etapem jest przygotowanie przez każde przedszkole Płaskiego Podróżnika, który podróżuje po świecie. Podróżnik jest „płaski” i mały dlatego, by zmieścił się do koperty i mógł być wysłany w podróż. Następnie wybieramy miejsce na świecie, do którego chcemy go wysłać, szukamy osoby lub instytucji, która chciałaby ugościć naszego Podróżnika.

Projekt miał swój początek jako FLAT STANLEY PROJECT i został stworzony w 1995 przez Dale’a Hubert’a. Projekt łączy rzeczywistą podróż z marzeniami o wyprawie. Jest projektem ogólnoświatowym. Zakłada kontakt z osobami prywatnymi lub instytucjami na całym świecie.
Uczestnictwo w projekcie to wiele korzyści:

• Projekt pozwala dzieciom poznawać państwa, kontynenty i narody oraz ich kulturę.
  • Uczy identyfikować barwy narodowe i dany kraj na mapie świata.
  • Rozwija tolerancję wobec innych narodów.
  • Rozwija wiedzę o świecie.
  • Uczy organizacji przez odpowiednie kolekcjonowanie pamiątek z wyjazdów podróżnika.
  • Rozwija wyobraźnię przez opowiadanie historii związanych z podróżami Flat Travelera.
  • Wspiera rozwój umiejętności pisania, kiedy dziecko chociażby podpisuje się na wysyłanym liście/pocztówce dołączonych do podróżnika.

Zobacz podróże Flat Travelers Ala ma kota

***

Our preschool joined the international project FLAT TRAVELER. The aim of the project is getting to know the world, cultures, countries, cities and nations around the world without going out of the preschool.

The first step is to prepare a flat traveler that is going to travel around the world. The traveler is„flat” and small in order to be put into an envelope and then sent abroad. Each our preschool prepare its own traveler. Then we choose a place where we want to send it. We look for a person or institution that want to host our Flat Traveler.

The original name of the project is FLAT STANLEY PROJECT. It was created in 1995 by Dale Hubert. The project combines real journeys with dreams about traveling. It is a worldwide project. It implies contact with people and institutions around the world.

Participation in the project implies many advantages:

• It helps to learn about countries, continents, nations and cultures.
  • It teaches to recognize the national colors and to find a particular country on the map of the world.
  • It improves knowledge about the world.
  • It teaches how to organize the souvenires from Flat Traveler’s journeys.
  • It supports the ability to write, when children at least write their names on a postcards/letter.