Mar
Przedszkola dla dzieci uchodźców z Ukrainy
Publikujemy informację Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącą przyjmowania i nauki dzieci ukraińskich w publicznych szkołach w Polsce.

Szanowni Państwo, przykro nam, bo już wyczerpaliśmy liczbę miejsc dla Dzieci z Ukrainy. Niestety musimy odmawiać tym, którzy się teraz zgłaszają.
Wszyscy, którzy nie mają miejsca mogą zgłosić się do rejonowego przedszkola lub szkoły. Drodzy, jesteśmy pewni, że pomożecie Waszym Gościom z Ukrainy również w tej sprawie.

pismodotprzyjmowaniacudzoziemcow
***
(TEKST PO POLSKU PONIŻEJ) Шановні, з болем в серці спостегіраємо, що відбувається за нашим східним кордоном. Війна лякає всіх нормальних людей i завжди найбільше страждають діти. Це нечесно. Діти повинні гратись і вчитись. Діти не повинні боятися. Сьогодні діти наших сусідів бояться. В цій ситуації ми не можемо не долучитись до допомоги Україні і українським дітям.
?? Тому ми пропонуємо:
??⤵ безкоштовний місяць, для дітей в віці 2,5-6 років (у всіх наших дошкільних закладах в цілій Варшаві);
??⤵ психологічну опіку і допомогу для людей, які її потребують;
??⤵ юридичну допомогу в сфері освітнього права для іноземців в Польщі. Розповімо і допоможемо в записі Вашої дитини до дошкільного закладу чи школи.
?? Чекаємо на дзвінки і листи від Вас (розмовляємо українською/польською/російською мовами):
?? Tелефон:+48 506 070 792- Лілія
Поштова скринька: ukraina@alamakota.edu.pl
?? Kochani, z bólem serca obserwujemy to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Wojna przeraża wszystkich normalnych ludzi, a dzieci cierpią zawsze najbardziej. To nie jest fair. Dzieci powinny się bawić i uczyć. Dzieci nie powinny się bać. Dziś dzieci naszych sąsiadów boją się. W obecnej sytuacji nie wyobrażamy sobie nie włączyć się w pomoc dla Ukrainy i ukraińskich dzieci.
?? Dlatego też podjęliśmy decyzję o:
??⤵ zapewnieniu bezpłatnych miejsc dla dzieci uchodźców 2.5-6 lat we wszystkich naszych przedszkolach w Warszawie;
??⤵ zapewnieniu opieki psychologicznej i wsparcia specjalistycznego dla potrzebujących dzieci uchodźców;
??⤵ świadczeniu pomocy prawnej w zakresie prawa oświatowego dla cudzoziemców w Polsce. Powiemy i pomożemy zapisać Wasze dziecko do polskiego przedszkola lub szkoły.
?? Zadzwoń lub napisz do nas (mówimy i piszemy po ukraińsku/polsku/rosyjsku):
T:+48 506 070 792 -Lilia
M: ukraina@alamakota.edu.pl