Sie
Nowy rok szkolny. Co nowego w Ala ma kota?

Uwaga, uwaga! W przedszkolach Ala ma kota nowy rok szkolny 2018/19 uznajemy za rozpoczęty.

Dla dzieci, jak co roku, przygotowaliśmy wiele ciekawych zajęć i projektów. Nasi nauczyciele i kadra pedagogiczna stworzyła nowe autorskie programy edukacyjnie. Do współpracy zaprosiliśmy wyjątkowych instruktorów, specjalistów i ciekawych gości.

Z KOTEM PODRÓŻNIKIEM DOOKOŁA ŚWIATA

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań.
Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.” – Mark Twain

W przedszkolu Ala ma kota zanim rozwiniemy prawdziwe żagle – pozwolimy dzieciom rozwijać wyobraźnię.

Zabierzemy nasze przedszkolaki w podróż dookoła świata. Ich opiekunem i przewodnikiem będzie doświadczony KOT PODRÓŻNIK. To właśnie On, pokaże dzieciom dalekie i bliskie krainy, egzotyczne kraje i kontynenty. Dzieci poznają kulturę, smaki, muzykę i zwyczaje gorącej Afryki, orientalnej Azji, roztańczonej Ameryki Południowej czy rodzimej Europy.

JĘZYK ANGIELSKI

Kontynuujemy naukę języka angielskiego w oparciu o codzienny kontakt dzieci z językiem i kulturą angielską.

W Ala ma kota język angielski towarzyszy dzieciom nie tylko w czasie zajęć dydaktycznych, ale także przy codziennych czynnościach, każdego dnia. Zatrudnieni nauczyciele angliści przebywają z przedszkolakami podczas zabaw na świeżym powietrzu, posiłków, wycieczek, swobodnej zabawy itp.

MUZYKA DLA SMYKA

W przedszkolach Ala ma kota muzyka towarzyszy Dzieciom zarówno podczas zabawy, odpoczynku jak i zajęć dydaktycznych.

W roku szkolnym 2018/2019 w ramach projektu Muzyka dla Smyka wybierzemy się z Przedszkolakami i Kotem Podróżnikiem w wyprawę dookoła świata.

Podczas naszych podróży poznamy egzotyczne rytmy afrykańskich plemion oraz orientalne melodie z dalekiej Azji. W karnawale będziemy tańczyć gorącą sambę w Ameryce Południowej, a wiosnę powitamy w Europie słuchając np. Czterech pór roku – Vivaldiego.

A jeśli w przedszkolu słychać muzykę, to jest dobra okazja, aby porozmawiać o instrumentach muzycznych i regionalnych tańcach. A może ktoś chce się z nami nauczyć tradycyjnego tańca irlandzkiego, „bollywoodzkiego” lub krakowiaka?

GRY PLANSZOWE

Jak co roku w naszych kącikach Gier Planszowych pojawi się sporo nowości.

Grzybobranie czy Chińczyk, Puzzle, Domino czy Memom Pchełki czy Bierki? A może Nawlekanki lub Jenga? Są także Scrabble i Warcaby.

W naszych kącikach gier planszowych każde dziecko wybiera coś najlepszego dla siebie. Na przedszkolnych półkach mamy gry typowo zręcznościowe, jak i te trenujące spostrzegawczość (tu liczy się szybkość reakcji) lub kreatywność, a także pamięć. Mamy też gry losowe, strategiczne i logiczne.

W planszówki można grać samemu lub we dwoje, ale są też takie, które angażują większą grupę dzieci lub całą rodzinę. W jednych ważna jest współpraca, a w innych rywalizacja ale wszystkie mają ten sam cel – DOBRĄ ZABAWĘ i ROZWÓJ.

GRY PODWÓRKOWE

Od 7 lat w Ala ma kota przypominamy dzieciom gry, w które bawili się ich Rodzice i Dziadkowie. Nasze przedszkolaki spędzają czas grając w Dwa Ognie, Zbijaka lub Piłka Parzy.

Dzieci skaczą na skakankach, grają w ringo lub w Zośkę oraz kręcą hula-hop. Bawią się w Gąski, Gąski do Domu lub Raz, Dwa, Trzy Baba Jaga patrzy. Skaczą w Klasy i Gumę lub rzucają piłką w grze Kolory. Bawią się w chowanego i organizują podchody.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM czyli Książkowy Klub Czytelniczy

W przedszkolu Ala ma kota wspieramy i promujemy czytanie książek do lat. Wyszukujmy dla dzieci ciekawe i wartościowe książki, zachęcamy do wspólnego czytania.

W tym roku w naszych biblioteczkach pojawi się jak zwykle wiele nowych powieści, bajek i tomików wierszy: wśród proponowanych przez nas książek znajdą się te autorstwa polskich pisarzy jak i tych z odległych krajów. Będą to zarówno klasyczne, „stare” historie jak i te napisane w ostatnich latach.

W naszym przedszkolu w tym roku szkolnym będziemy czytać m.in. :

• Znikające zwierzęta – Isabelli Bunnell
  • Bałagan – Michała Krygiera
  • Pan Brum wybiera się na wycieczkę – Daniela Napp
  • Ignatek szuka przyjaciela – Pawła Pawlaka
  • i wiele innych

DYŻURNI

Uczymy dzieci samodzielności, odpowiedzialności, zaangażowania w codzienne życie przedszkola. To nasza ważna wspólnota obywatelska. Uczymy pomagać i wspierać. Nasze przedszkolaki w ramach projektu DYŻURNI: dbają, aby w salach, w których nikogo nie ma, było zgaszone światło, opiekują się roślinami, karmią zwierzątka, pomagają nakrywać do stołu albo jako „mali bibliotekarze” dbają o kąciki książkowe.