Sie
Przenosimy się do czasów, kiedy Babcia i Dziadek byli mali

Wciąż jesteśmy w wakacyjnej podróży…W tym tygodniu w czasach nie tak bardzo odległych. Podróżujemy do miejsc, zwyczajów, opowieści, kiedy Babcia i Dziadek byli mali.

Namalujemy portrety rodziców naszych rodziców i wzbogacimy wiedzę na temat ich dzieciństwa. Naszym celem jest wzmacnianie więzi emocjonalnych z rodziną, wykazywanie zainteresowania losami, życiem zawodowym babci i dziadka. Chcemy nauczyć dzieci doceniania wartości pamiątek i zdjęć rodzinnych. Rozmawiamy też o strojach, które nosiło się kiedyś i o muzyce, której słuchali nasi tak bliscy przodkowie. A wszystko to w dwóch wersjach językowych, po polsku i po angielsku.

Będzie mnóstwo zabaw, piosenek, prac plastycznych, w tym między innymi zabawa ruchowa „Where is my grandpa and grandpa”. Dzieci mają za zadanie odnaleźć zdjęcia swoich dziadków i babć. Organizujemy też ,,Turniej gier i zabaw naszych dziadków’’.

W tym tygodniu zapraszamy babcie i dziadków do czytania dzieciom bajek  ze swojego dzieciństwa.