Paź
Pasowanie na przedszkolaka

Do końca października wszystkie dzieci z Ala ma kota będą oficjalnie pasowane na przedszkolaków.

Pasowanie to uroczystość o znaczeniu bardziej symbolicznym niż formalnym. Przedszkolaki składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności Ala ma kota.

To wydarzenie podnosi w oczach i odczuciach dziecka rangę rozpoczęcia nauki w przedszkolu. Uświadamia, że jest to ważne i wartościowe.

Ten zwyczaj  nawiązuje do średniowiecznej tradycji pasowania na rycerza. W Ala ma kota dzieci otrzymują dyplomy, jako dowód przynależności do społeczności przedszkolnej.

Rodziców zachęcamy, aby rozmawiali z dziećmi o pasowaniu. Bądźcie dumni ze swojego dziecka. Ono w symboliczny sposób otwiera nowy, ważny i piękny etap w życiu.