Wrz
Co nowego od września?

Rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny. Jak zawsze, w Ala ma kota, stworzyliśmy dla przedszkolaków ciekawy program edukacyjny, zaprosiliśmy wielu interesujących gości, przygotowaliśmy autorskie programy, imprezy i warsztaty, zaplanowaliśmy wycieczki w wyjątkowe miejsca. Jesteśmy przekonani, że nasza oferta spodoba się Dzieciom i mamy nadzieję, że spełni Państwa oczekiwania.

Oto  informacje o najważniejszych innowacjach oraz kluczowych programach na rozpoczynający się rok przedszkolny. Wszystkie będą realizowane w ramach czesnego.

ANGIELSKI

Angielski

Kontynuujemy naukę języka angielskiego na dotychczasowych zasadach – czyli zapewniamy przedszkolakom codzienny kontakt z językiem i kulturą angielską. W Ala ma kota angielski towarzyszy dzieciom nie tylko w czasie zajęć dydaktycznych, ale także przy codziennych czynnościach każdego dnia. Zatrudnieni przez nas nauczyciele angliści przebywają z Przedszkolakami podczas zabaw na świeżym powietrzu, posiłków, wycieczek, swobodnej zabawy itp.

Więcej informacji nauce języka w przedszkolach Ala ma kota będziecie otrzymywać Państwo w osobnym mailu na początku każdego miesiąca. Zakres przyswojonego przez dzieci materiału językowego prawdopodobnie nierzadko wykroczy poza tematy wiodące każdego miesiąca. Aby ułatwić Państwu śledzenie postępów, do wysyłanych informacji załączamy karty pracy oraz propozycje Family Activities/Zabaw związanych z naszym tematem, które możecie Państwo realizować w domu.

W naszych Przedszkolach regularnie czytamy dzieciom książki w języku angielskim np. w ramach poobiednich zajęć BOOKTALKING.

STRAŻNICY PRZYRODY

Strażnicy Przyrody

Od września naszych nauczycieli, w ich codziennej pracy, wspomagać będzie kapitan Zielona Planeta. To znany ekspert w dziedzinie ekologii. Jest odważny, silny i wie jak można uratować Ziemię przed globalnym ociepleniem i innymi ekologicznymi zagrożeniami. Kapitan Zielona Planeta przygotował, na najbliższe 10 miesięcy, cykl zajęć podczas których przedszkolaki dowiedzą się m.in. jak dbać o czyste powietrze i wodę, jak oszczędzać energię, jak segregować śmieci i co oznacza słowo recykling. Zachęcamy do wspierania nowych eko-zachowań dzieci.

MUZYKA

Muzyka dla Smyka

W Ala ma kota lubimy słuchać muzyki, bawić się przy niej, pracować i odpoczywać. W tym roku szkolnym nasze Przedszkolaki zaprosimy w podróż dookoła świata. Będziemy wspólnie słuchać muzyki z różnych zakątków Ziemi. Muzyczną podróż zaczniemy w Polsce, a w kolejnych miesiącach będziemy tańczyć i relaksować się przy muzyce celtyckiej, azjatyckiej (np. japońskiej i hinduskiej) i obu Ameryk. Aby przybliżyć dzieciom dalekie krainy, projekt Muzyka dla Smyka, rozszerzymy o bajki, baśnie i legendy z różnych zakątków świata, które wspólnie będziemy czytać.

GRY

Gry Planszowe

W przedszkolach Ala ma kota gramy w planszówki:

• Ponieważ są wspaniałą alternatywną dla komputera i telewizji.
  • Są doskonałą formą spędzania wolnego czasu.
  • Bo by grać, dzieci muszą nauczyć się współpracy ale i „zdrowej rywalizacji”.
  • Bo gry planszowe są bezpiecznym sposobem na ćwiczenie tak trudnej do zaakceptowania w życiu codziennym – porażki (gracze w każdej grze podejmują nowe wyzwania i nie boją się porażki)
  • Bo oprócz tego wartością dodaną gier planszowych jest ćwiczenie koncentracji uwagi, pamięci, wyciszenia oraz ciągłego analizowania sytuacji.
  • A na dodatek dają dziecku wiarę, że wie, umie, potrafi, a co za tym idzie, zwiększają jego samoocenę i motywację do pokonywania trudności. Ogólnie rzecz ujmując Ci, którzy uwierzą w siebie, odniosą sukces.

PODWÓRKOPODWÓRKO

Gry podwórkowe

Już trzeci rok będziemy z dziećmi aktywnie spędzać czas na placu zabaw, bawiąc się w klasyczne gry podwórkowe. Do zabawy na świeżym powietrzu potrzebne jest tak niewiele: kolorowa kreda, guma, piłka i sznurek, a do tego głowa pełna pomysłów i koledzy z grupy. Przedszkolaki lubią bawić się m.in. w :

• Gąski, gąski do domu
  • Berka
  • Raz, dwa, trzy…Baba-Jaga patrzy
  • Murarza
  • Szczurka ( zabawa ze skakanką)
  • Klasy

Jeśli macie Państwo jakieś pomysły lub pamiętacie podwórkowe zabawy ze swojego dzieciństwa – podzielcie się z nami.

W nowym roku przedszkolnym będziemy oczywiście kontynuować nasze ubiegłoroczne inicjatywy, czyli nasze autorskie projekty:

• Cała Polska czyta dzieciom;
  • Dyżurni.

Będą one nadal obecne w codziennym życiu przedszkola. O wszystkim, jak zwykle będziemy Państwa informować na Facebook/Alamakota oraz w przesyłanych do Państwa foto-relacjach z przedszkola.

Do zobaczenia w naszych  Przedszkolach,
Zespół Ala ma kota