Mar
Zostań w domu z Ala ma kota

Drodzy Rodzice,  na czas ogłoszonego przez rząd stanu zagrożenia epidemicznego i decyzji MEN o zamknięciu wszystkich szkół i przedszkoli nie zostawimy Was samych.

Dla Wszystkich to jest trudny czas, ale zamknięcie przedszkola nie oznacza, że nie możemy być razem, wspierać się, otaczać troską i dzielić pomysłami.

Co proponujemy? Od 17 marca – od poniedziałku do piątku – na naszej stronie internetowej alamakota.edu.pl w strefie rodzica zapraszamy po materiały: karty pracy z dziećmi, opisy doświadczeń, które możecie wspólnie wykonać i linki do filmów edukacyjnych. To nasze „zadania specjalne na każdy dzień”. Oczywiście wszystko dla chętnych.

Materiały przygotował i wyselekcjonował nasz Zespół. To propozycje edukacyjne, rozwijające kompetencje i zdolności we wszystkich obszarach. Proponujemy to, co zaciekawi dzieci i sprawi im radość.

• Codziennie – od poniedziałku do piątku – o godzinie 10, nowa dostawa materiałów.
  • Wiele materiałów można wydrukować (zadbaliśmy o oszczędność tonerów).
  • Zachęcamy do założenia teczek z pracami. Po powrocie do przedszkola możemy je omówić.
  • Kiedy już ten czas minie, wystawimy w przedszkolu galerię domowych arcydzieł.

Swoje inspiracje i pomysły, zdjęcia i filmiki, wysyłajcie Państwo wiadomościami na naszego facebooka lub na adres przedszkola Ala ma kota. Takie wzajemne rodzicielskie wsparcie i inspiracja są bezcenne.

Codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 11 do 12.30, dajemy Państwu możliwość konsultacji z naszym psychologiem i terapeutą Elizą Lorenc-Handerek. Znamy Wasze dzieci, wiemy, jak mogą zareagować na nową sytuację, pomożemy.

To od nas zależy, czy ten trudny czas okaże się czasem, który umacnia więzi, uczy nowego i odkrywa w nas nowe pokłady troskliwości i wsparcia. Niech tak się stanie, dla nas wszystkich.

Pozdrawiamy serdecznie

Zespół Ala ma kota