Kwi
Gotujemy dla Medyków

Drodzy, od prawie 20 lat w naszych przedszkolach Ala ma kota zajmujemy się dziećmi. Uznaliśmy, że w tym trudnym czasie, poza organizowaniem dzieciom zajęć online #zostanwdomu chcemy zrobić coś jeszcze.

W czasie pandemii koronawirusa postanowiliśmy pomóc tym, którzy zajmują się dziećmi. Karmimy Medyków! Gotujemy pożywne posiłki dla lekarek i lekarzy, pielęgniarek i całego personelu Warszawskiego Szpitala dla Dzieci przy ul. Kopernika.

Doceniamy ciężką pracę personelu medycznego, chcemy, aby byli zdrowi i pełni sił. Drodzy Medycy, leczycie dzieci, my Was nakarmimy.

JAK TO ROBIMY?
Choć nasze przedszkola są zamknięte, to otworzyliśmy nasze kuchnie. Nasze Panie kucharki, Mirka i Grażynagotują smaczne zupy, drugie dania, a w planach mają jeszcze desery. Dziś, dzięki przyjaciołom Ala ma kota, gotujemy 40 posiłków dziennie i  mamy moce na wiele więcej.
Naszym marzeniem jest zapewnić posiłek dla 80 medyków dziennie.

CO MY DAJEMY?
Dajemy dobrze wyposażone kuchnie, serce Pań Kucharek, ich wynagrodzenie, płacimy za media (gaz, prąd, woda).

NA CO ZBIERAMY?
Potrzebujemy pieniądze na zakup produktów, z których ugotujemy posiłki:

·        zupa, drugie dnie, może starczy na deser – mamy moce na 350 posiłków dziennie
·        opakowania
·        dowóz do Warszawskiego Szpitala Dziecięcego

JAK DZIAŁAMY?

·   Codziennie, przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku, gotujemy zupę, drugie danie. Dziś to 40 posiłków dziennie
·   Gotujemy w bezpiecznej i w pełni wyposażonej kuchni naszego przedszkola Ala ma kota przy ul. Inflanckiej w Warszawie. Mamy możliwość gotowania w kilku naszych przedszkolach, jednak potrzebujemy funduszy na produkty.
·   Współpracujemy z Makro, które dowozi produkty żebyśmy mieli z czego gotować
·   W dowożeniu posiłków do Szpitala Dziecięcego  pomaga zaprzyjaźniony z nami Pan Krzysztof.
·   Współpracujemy też z Urzędem Miasta Warszawa i wolontariuszami Ochotnicy Warszawscy

Kim jesteśmy?

Fundacja Ala ma kota prowadzi sieć jedenastu przedszkoli w Warszawie dla dzieci od 1. do 6. roku życia. Stoją za nami prawie dwudziestoletnie doświadczenie, sprawdzone zasady, zaangażowana kadra i zaufanie tysięcy rodziców. Kochani Rodzice, przyjaciele Ala ma kota, wiemy, że zawsze można na Was liczyć!

W przedszkolach tworzymy atmosferę pełną miłości, cierpliwości, zrozumienia i wsparcia. Dzieci wychowujemy na radosnych i pewnych siebie ludzi. Troszczymy się zwłaszcza o ich szczęśliwe, rozwijające i bezpieczne dzieciństwo. Codziennie staramy się inspirować i motywować ludzi do działania na rzecz najmłodszych. Dziś chcemy razem z Wami pomóc medykom, którzy zajmują się chorymi dziećmi.

Pomożesz nam nakarmić medyków?

Dziękujemy!

Akcję zakończyliśmy w dniu otwarcia naszych przedszkoli. Oto podziękowanie ze szpitala: