Dobry start do szkoły – Zerówka w Ala ma kota / House of Montessori

Zależy nam, aby dzieci ze spokojem i pewnością siebie wyruszyły do szkoły. Opierając się na naszej wiedzy i doświadczeniu – już prawie 20-letnim –  stworzyliśmy i z sukcesami realizujemy program „Dobry start do szkoły – Zerówka w Ala ma kota/House of Montessori”.

Nasze przedszkolaki w znanych i przyjaznych warunkach osiągają dojrzałość szkolną. Uczą się samodzielności w drobnych, codziennych czynnościach. Nie zaskoczy ich poszukiwanie własnej bluzy w stercie ubrań czy nieobrany banan. Ćwiczą przydatne umiejętności: temperowanie kredek, czy zapamiętanie, co należy przynieść na następne zajęcia Oswojenie się z tymi błahymi – na pierwszy rzut oka – czynnościami, będzie dla nich wielkim wsparciem w szkole zarówno publicznej, jaki i prywatnej.

Pracujemy w oparciu o Podstawę Programową MEN, którą rozszerzamy programami wybitnych specjalistów, praktyków i autorskimi projektami edukacyjnymi przedszkola Ala ma kota/House of Montessori.

Co oferujemy dzieciom i rodzicom?

• Edukacja językowa – rozwijamy kompetencje językowe. Ogromną wagę przywiązujemy do czytania książek, szukania w nich wiedzy i inspiracji do nauki. Nasze przedszkolaki wychodzą do szkoły z umiejętnością czytania i pisania z uwzględnieniem reguł stylistycznych i ortograficznych. Zwracamy szczególną uwagę na umiejętność wypowiedzi i prezentacji własnego stanowiska.
  • Edukacja matematyczna – dajemy dzieciom poszerzone kompetencje w zakresie nauki przedmiotów ścisłych. Przedszkolaki potrafią liczyć, mierzyć, określać długości, ważyć i orientują się w przestrzeni. Zapisują działania matematyczne, ćwiczą liczenie w pamięci i potrafią nazywać figury geometryczne. Uczymy myślenia przyczynowo-skutkowego, wyciągania wniosków i kojarzenia, a także mądrego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii i szukania w świecie cyfrowym wiarygodnej wiedzy.
  • Budowanie wewnętrznej motywacji – wiara w siebie i w powodzenie podejmowanych działań to dla nas kluczowe kompetencje, niezbędne na każdym etapie życia i nauki. Uczymy dzieci radzenia sobie z emocjami. Aranżujemy sytuacje z życia, w których dzieci podejmują samodzielne decyzje i radzą sobie z ich konsekwencjami, rozwiązują sytuacje problemowe.
  • Umiejętność pracy w zespole – uczymy nawiązywania relacji w grupie i współpracy przy realizacji wspólnych celów. Uczymy, jak być liderem i korzystać ze swoich mocnych stron, a także dostrzegać to, co inni mają w sobie najlepszego. Uczymy brania odpowiedzialności za powierzone zadanie.
  • Edukacja ekologiczna – nasze przedszkolaki wychodzą do szkoły z dużą świadomością ekologiczną. Wiedzą, jak segregować śmieci. Na zajęciach z cyklu „Szkiełkiem i Okiem” przybliżamy im świat nauki, eksperymentujemy i przyglądamy się przyrodzie.
  • Angielski przez cały dzień – kontakt dzieci z językiem i kulturą angielską jest codzienny
    i bardzo atrakcyjny. Nauczyciele angliści przebywają z przedszkolakami przez cały dzień – podczas zabaw na świeżym powietrzu, posiłków, wycieczek, przy codziennych czynnościach. Dzieci osiągają swobodę w posługiwaniu się językiem, nie mają blokad w rozmowie i są gotowe do rozpoczęcia dwujęzycznej szkoły.

Przygotowując dzieci do szkoły zawsze pamiętamy o tym, że każde dziecko ma swój potencjał, w swoim tempie osiąga sukcesy. Każdy przedszkolak otrzymuje od nas indywidualną uwagę i program, uwzględniający mocne strony i wyzwania. Wszystkie kierunki pracy z dziećmi omawiamy z rodzicami. Pierwszą diagnozę dziecka wykonujemy już w pierwszych dwóch miesiącach roku przedszkolnego, by wiedzieć w jakim kierunku chcemy wspólnie podążać, które talenty rozwijać, a w których obszarach dziecko potrzebuje większego wsparcia.

Z dumą i spokojem patrzymy, jak absolwenci naszego Przedszkola wyruszają do szkoły.
Jesteśmy pewni, że świetnie sobie poradzą.

Chcesz wiedzieć więcej na temat przygotowania do szkoły w naszych placówkach? Zapraszamy do kontaktu z dyrektorem wybranego przedszkola Ala ma kota/House of Montessori.

Zespół Ala ma kota / House of Montessori