Lut
Co robimy w lutym

Luty rozpoczęliśmy w naszych przedszkolach balem karnawałowym. W tym miesiącu w przedszkolach Ala ma kota koncertujemy, kontynuujemy projekt „Ci którzy zmienili Świat” oraz w niektórych grupach poznajemy fascynujący świat mrówek.

W tym roku tematem przewodnim balu karnawałowego jest „Wyspa rajskich ptaków”. Zapraszamy w tym dniu wszystkie tygryski, małpki, podróżników oraz marynarzy. Mile widziane również inne barwne i wspaniałe przebrania. Dla każdego na Naszej wyspie znajdzie się miejsce! Nie zabraknie wspaniałej dekoracji, ciekawych zabaw i pomysłowych zadań do wykonania.

W lutym odbędzie się też koncert z aktywnym udziałem Dzieci. Wspólnie przeniesiemy się w lata 60. Dzieci poznają też króla rock’a czyli Elvisa Presley’a. Po teorii nadejdzie czas na praktykę i taniec do wspaniałych przebojów.

W lutym kontynuujemy też projekt „Ci którzy zmienili Świat”. W tym miesiącu odwiedzi Nas Maria Skłodowska-Curie. Poznamy nie tylko historię naszej rodaczki, poeksperymentujemy oraz przyswoimy wiedzę rodem z laboratorium chemicznego. Może zainspirujemy przedszkolaki do pójścia w ślady naszej wyjątkowej noblistki.

Odwiedzą nas też niesamowicie pracowici goście – mrówki. Na warsztatach edukacyjnych, dzieci poznają zwyczaje mrówek, szczegóły ich życia, budowę i strukturę mrowiska od środka a także zobaczą prawdziwą królową mrówek oraz obejrzą świat mrówczymi oczami.