Home
SR
Strefa Rodzica
Powrót

Na tym blogu piszemy: o tym jak to jest być dzieckiem i rodzicem, jak zamiast programować – dobrze wychować, o zdrowiu, o inspiracjach i trendach, które sprawiają, że dzieciństwo jest piękne.
04.12.2017

Poradnik Świętego Mikołaja

Trwa gorący czas kupowania świątecznych prezentów. Podarunek ma nie tylko wypełnić czas dziecka, ale również budować w nim ciekawość świata.

Kupując prezenty dla naszych dzieci warto pamiętać o tych sprawach:

  1. Nie pozwólmy, żeby reklamy, które każdego dnia widzimy właściwie już wszędzie zawładnęły dziećmi i naszymi portfelami. Warto napisać z dziećmi list do Świętego Mikołaja, który to list stanie się dobrym pretekstem do tego, aby przemyśleć wspólnie prezentowe marzenia.
  2. Pamiętajmy, że kupowanie coraz droższych, większych, jeszcze lepszych upominków to tworzenie pułapki na siebie samych. Bo gdzie jest granica?
  3. Nie wszystkie zabawki muszą być tak bardzo edukacyjne, ale każda powinna być czymś pozytywnym w życiu dziecka i budować w nim ciekawość świata. Powinny wpajać poczucie estetyki i harmonii.
  4. Zanim kupimy dziecku prezent, to zapytajmy sami siebie: Czy nas na niego stać i czy cena jest adekwatna do jakości? Czy taka zabawka, książka czy gra jest mu potrzebna i czy nie ma już podobnej? Czy jest odpowiednia do wieku dziecka?
  5. Warto kupować te zabawki, które pokrywają się z zainteresowaniami i marzeniami dzieci. Nie realizujmy kosztem naszych dzieci swoich marzeń z dzieciństwa, które nie zostały spełnione.

Jak co roku aby pomóc Mikołajowi w przygotowaniach stworzyliśmy  Ala ma kota „Poradnik Św. Mikołaja”. Zebraliśmy w nim pomysły na ciekawe i wartościowe prezenty, które z pewnością spodobają się dzieciom.

Prosimy nie traktujcie poniższego jako reklamy konkretnego sklepu czy producenta bądź wydawnictwa.  Skorzystajcie z naszego Poradnika, prześlijcie go znajomym i razem z Dziećmi odkryjcie świat wyjątkowych książek, mądrych zabawek i inspirujących pomocy edukacyjnych.

KSIĄŻKI NA DŁUGIE ZIMOWE WIECZORY I NIE TYLKO

Dzieci w przedszkolu Ala ma kota uwielbiają książki. Aby pomóc Mikołajowi w  księgarniach  szukaliśmy nowości wydawniczych, książek uznanych autorów dziecięcych, mądrych i z atrakcyjną grafiką.  Nie zapomnieliśmy także o dziecięcych klasykach, które od lat bawią i uczą najmłodszych.

Czytajmy codziennie młodszym dzieciom co najmniej 20 minut, a starsze zachęcajmy do wspólnego lub samodzielnego czytania.

Nasze książkowe propozycje dla przedszkolaków to:

ZABAWKI EDUKACYJNE I KREATYWNE DLA MNIEJSZYCH I WIĘKSZYCH ODKRYWCÓW

Dzieci lubią się bawić. Dzieci lubią się uczyć. Nasze poniższe propozycje łączą w sobie jedno i drugie. Odkrywajmy talenty dzieci, wspierajmy je w ich pasjach, pokazujmy nowe aktywności, a jeśli trzeba, to pomagajmy w atrakcyjny sposób doskonalić zdobyte umiejętności.

Do wielkich zaletach gier nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Każdy wie, że to wspaniała okazja do wspólnego wartościowego spędzenia czasu, rozmowy, zabawy a także do nauki. Bo przecież to właśnie dzięki grom dzieci mogą nauczyć się: współpracy a także zdrowej rywalizacji, umiejętności radzenia sobie z trudnościami, czasami przegrywania ale też zasad „fair play”.  Gry rozwijają mi.in. małą motorykę, wyobraźnię, strategiczne lub logiczne myślenie, spostrzegawczość i refleks.

GRY – LOGICZNE, ZRĘCZNOŚCIOWE, LOSOWE, STRATEGICZNE 

Dla dzieci starszych:

i młodszych:

Nie zapominamy też o czymś  dla ciała, bo ruch to zdrowie….a zwłaszcza ten na świeżym powietrzu:

 

 

Przeczytaj także

×
×