lip
Podróże z Kotem Ali

Już po raz piąty zapraszamy przedszkolaki do naszej akcji „Podróże z Kotem Ali”.
Przed nami sezon pikników, wyjazdów na działkę i długich weekendów. Za moment wakacje i urlopy, wspaniałe podróże i niecodzienne przygody przedszkolaków Ala ma kota.

Kot Ali to maskotka, którą dzieci mogą zabrać ze sobą z przedszkola: na jeden dzień, weekend lub na kilkudniowy wyjazd. Każdy przedszkolak będzie miał możliwość zaprosić Kota Ali do swojego domu, do Zoo, do babci i dziadka, do parku, do kina, na rower, na lody, a także w dalszą wakacyjną podróż.

To dzieci będą przewodnikiem Kota i będą decydowały o tym, co chcą mu pokazać, które miejsca są dla nich ważne, które lubią oraz gdzie spędzają czas.

Zachęcamy do dzielenia się zdjęciami z czasu spędzonego z Kotem Ali: wysyłając na maila Waszego przedszkola Ala ma kota lub przesyłając na FB Ala ma kota. Będziemy je publikować w naszym wydarzeniu na FB.
Oto relacja z zeszłorocznej akcji.

Celem programu „„Podróże z Kotem Ali” jest:
• Rozwijanie w Dzieciach poczucia odpowiedzialności oraz umiejętności opowiedzenia o miejscach, które odwiedzają, o zabawie, o wyzwaniach, podróżach.
• Rozwijanie umiejętności planowania działań i organizacji czasu.
• Budowanie w Dzieciach poczucia ciągłości między czasem spędzonym w przedszkolu i poza nim (a przez to budowanie poczucia bezpieczeństwa).
• Nauka negocjacji z innymi (kto, kiedy i gdzie ma zabrać Kota).
• Dobra zabawa, udokumentowana zdjęciami, przy współpracy z Rodzicami.

Zachęcamy do włączenia się w „Podróże z Kotem Ali”. Czekamy na zdjęcia kota z dalekich i bliskich podróży
Bon voyage!
Zespół Ala ma kota