Zajęcia otwarte: Pedagogika Marii Montessori w praktyce

Zapraszamy  wszystkie dzieci w wieku od 2 do 5 lat wraz z rodzicami zainteresowanymi przedszkolem i filozofią edukacji Marii Montessori. 13 maja 2017 roku w Ala ma kota przy Inflanckiej odbyła się Druga Wielka lekcja wg Marii Montessori: Historia Życia na Ziemi.
Na początku zajęć udaliśmy się w podróż w czasie i przestrzeni, poznaliśmy najstarsze sposoby jakich używali ludzie, aby zdobyć pożywienie, wspólnie zbudowaliśmy szałas oraz poznaliśmy historię kilku wynalazków np. koła.

W trakcie zajęć otwartych przybliżamy ideę, która przyświeca nam w edukacji dzieci: wolność wyboru, nauka przez doświadczenie.

Kontynuacją warsztatów dla dzieci będą warsztaty dla Rodziców pt. Dzień w przedszkolu House of Montessori, które odbędą się 27.05.2017 o godzinie 9:30

Zapraszam,