Kwi
Projekt kurczaki w przedszkolu

Z powodzeniem zakończyliśmy projekt wiosenny „od jaja do pisklaka”.

Każdego dnia nauczyciele Ala ma kota opiekują się dziećmi, towarzyszą im, wspierają je i uczą. Wiemy, że dzieci obserwują nas bacznie i uczą się przede wszystkim przez przykład, a nie przez wykład. Wspaniale było patrzeć jak przez kilka dni to one z wielką czułością i odpowiedzialności opiekują się kurczakami, które zawitały do nas na początku kwietnia. W przedszkolu Ala ma kota-Inflancka dzieci wcieliły się w rolę wspierających opiekunów.

Zajmowały się jajami, a potem kurczakami – od momentu wyklucia – do czasu kiedy kurczaki mogły bezpiecznie opuścić przedszkole. Dzieci nauczyły się cierpliwości podczas karmienia, obserwowały jak zwierzęta rosną i stają się coraz bardziej samodzielne. Stały się odpowiedzialne za rozwój i zapewnienie jak najlepszych warunków dla piskląt.

Misja wykonana bardzo dobrze. Małe kurczaki gotowe do samodzielności. Jadą w dorosłość do gospodarstwa wiejskiego na Podlasiu. Również dzięki takim projektom absolwenci Ala ma kota stają się niezależnymi i odpowiedzialnymi ludźmi.