13.05.2016

7 zasad udanego pikniku

Czy może być lepszy sposób na spędzenie czasu z bliskimi niż piknik na łonie natury? Pewnie jakiś się znajdzie, ale piknikowanie należy do jednego z najprzyjemniejszych sposobów. Słońce jest najważniejszym źródłem naturalnej witaminy D, ten piknikowy czas integruje rodzinę, uwalnia dziecięca energię i odrywa od elektroniki.

Przygotowaliśmy dla Was kilka rad, aby piknikowanie z dziećmi było dla wszystkich prawdziwą przyjemnością.

1. Kosz piknikowy

Zachęcamy do zakupienia dobrze wyposażonego kosza piknikowego, który pozwoli zaoszczędzić sporo czasu na kompletowanie zastawu niezbędnego do uczty na świeżym powietrzu.

kosz

2. Chusteczki, plastry opatrunkowe

Chusteczki nawilżające to szybki i sprawdzony sposób na odświeżenie dłoni dzieci, zanim sięgną po przysmaki. A plastry mogą się przydać na skaleczenia, otarcia i zadrapania.

chusteczki

3. Krem ochronny

Majowe słońce bywa bardzo intensywne. Warto zabezpieczyć skórę dziecka odpowiednim kremem ochronnym z filtrem przeciwsłonecznym. Pamiętajcie też o preparatach na komary i kleszcze.

krem

4. Smaczne przekąski

Organizując posiłek na łonie natury warto zabrać ze sobą smakołyki, które w dobrym stanie dotrą na miejsce pikniku. Polecamy kanapki z ulubionymi dodatkami oraz świeże warzywa do chrupania.

kanapki

Natomiast, gdy będziemy mieli ochotę przekąsić coś słodkiego, to proponujemy, zamiast niezdrowych słodyczy, owoce, które świetnie zaspokoją apetyt na słodkości oraz dostarczą niezbędnych witamin.

owoce

5. Coś  dobrego do picia

Zamiast słodkich soków proponujemy pyszny o tej porze roku kompot rabarbarowy oraz wodę mineralną.

napoje

6. W co się bawić z Dziećmi?

W czasie wspólnego piknikowania doskonale sprawdzą się dobrze znane wszystkim zabawy takie jak skakanie w gumę…

guma

…lub gra w piłkę nożną.

piłka

7. Odpowiednie obuwie i akcesoria

Zanim jednak zaczniemy wspólne zabawy pomyślmy o odpowiednim obuwiu, nakryciu głowy oraz okularach przeciwsłonecznych.

obuwie

Bawcie się dobrze. Pozdrawiam,